Sakrament Bierzmowania

W Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej 17 marca 2026 roku do bierzmowania przystąpili ósmoklasiści z tej parafii oraz z Pustyni i Stasiówki. Szafarzem sakramentu był bp Leszek Leszkiewicz.
W czasie kazania biskup sam dopytywał wszystkich kandydatów, czy rzeczywiście chcą być bierzmowani i jak bardzo. Proponował im nawet, że mógłby sprawdzić, czy dobrze się przygotowali do przyjęcia sakramentu, ale zapewniali, że nie musi. Pytał też, czy kochają swoich rodziców. Rodzicom tłumaczył, jak ważna jest więź między dziećmi a rodzicami w przekazie wiary.
– Znacie swoją córkę, swojego syna? Czy wasze dzieci są szczęśliwe, że was mają obok? – pytał, tłumacząc, że jeśli chcemy wskazać młodemu pokoleniu właściwą drogę, to trzeba być blisko swojego dziecka, znać je, rozmawiać z nim, słuchać. – Nie da się przekazać wartości, wiary – a do tego zobowiązaliście się w czasie chrztu świętego – jeśli nie zna się swojego dziecka. Ucieszcie się tym, że wasza córka, wasz syn wchodzi na drogę życia dojrzałego – zachęcał biskup.