Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

Po zakończeniu roku szkolnego dzieci klasy trzeciej wraz z rodzicami i rodzeństwem udały się w pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu. Na miejscu przywitał nas deszcz, ale pielgrzymi tym nie zrażeni udali się do wnętrza Sanktuarium, gdzie o godz. 11.00 rozpoczęła się Msza Święta. Na miejscu przywitał nas ks. dr Piotr Jaworski, którego znamy jako rekolekcjonistę w naszej parafii i Pani Irena Mogilska. Podczas Eucharystii Ks. Proboszcz Henryk opowiedział nam o niełatwym życiu św. Rity z Casci, zaś po Mszy Św.  i ucałowaniu relikwii Pani Irena opowiedziała nam o Sanktuarium, kulcie i ogrodzie różanym św. Rity. Po wspólnej modlitwie i zakupieniu okolicznościowych pamiątek wyruszyliśmy na drugą część wyprawy do parafii Polna, gdzie czekał na nas Ks. Proboszcz Piotr razem z parafianami. Po wspólnym poczęstunku dzieci miały okazję do wspólnej zabawy na „dmuchańcu” gdzie zabawę prowadziła „wodzirejka” Sabina i „tygrysek” Dominik. Bardzo serdecznie dziękujemy za piękne przyjęcie i wspólna zabawę Ks. Proboszczowi Piotrowi (grilował kiełbaski), Kołu Gospodyń Wiejskich, Pani Dyrektor Szkoły, rodzinie państwa Matusików a także Pani Marcie.