1 września w polskich szkołach zostanie wprowadzony nowy przedmiot „Edukacja zdrowotna” z elementami edukacji seksualnej. W roku szkolnym 2025/26 edukacja zdrowotna będzie nieobowiązkowa, jednak celem MEN jest objęcie nim obowiązkowo wszystkich uczniów. Każdy uczeń od kl. 4. zostaje automatycznie zapisany na zajęcia edukacji zdrowotnej. Rezygnacja z zajęć jest możliwa tylko do 25 września. Powinna zostać złożona do dyrektora szkoły. …
sie R archiwum
sie 04
SIERPIEŃ – MIESIĄC ABSTYNENCJI
Wszystkich wierzących Polaków i ludzi dobrej woli proszę o dobrowolną abstynencję w sierpniu. Będzie to świadectwo odpowiedzialności za siebie, za bliźnich i za Polskę – zachęca przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych bp Tadeusz Bronakowski w Apelu na sierpień – miesiąc abstynencji 2025.




